Wyjątkowe noclegi

W POLSCE

Kanada atrakcje turystyczne

Jeżeli masz w życiu wybrać się tylko do jednego kraju poza Europą, niech to będzie Kanada – ciekawostki krajoznawcze znajdziemy w tym miejscu na każdym rogu. Kanada jest niezwykle rozległym państwem, zajmującym więcej niż połowę kontynentu północnoamerykańskiego. Znajdziemy tam bardzo zróżnicowany krajobraz. Jest to raj dla turystów, bo oferuje także atrakcje miejskie z obfitą ofertą kulturalną, ale przede wszystkim bogactwo dzikiej przyrody. Punkty obowiązujące dla każdego turysty odnajdziemy w każdej kanadyjskiej prowincji – opisujemy kilka z nich.
Pamiętaj także o
eta canada

Kanadyjskie miasta i osady

Fani atrakcji miejskich nie będą się zanudzać w Kanadzie. Najbardziej znane kanadyjskie miejscowości mają do zaoferowania wszystko, czego możemy oczekiwać od metropolii – bogatą propozycję kulturalną, kapitalne restauracje, zabytki, za sprawą których zdołamy dowiedzieć się wiele o historii powyższego fascynującego kraju. Czołówka kanadyjskich miast to wielka czwórka – Toronto, Montreal, Vancouver i Calgary. Każde z tych miast oddalone od siebie o setki kilometrów ma do zaoferowania zupełnie inne atrakcje. Wielkomiejskie Toronto, jak każda stolica daje nam na talerzu to, co najistotniejsze – historyczne budowle, monumentalne biurowce, ale i muzea. Montreal, zwany kanadyjskim Nowym Jorkiem to stolica kultury, muzyki i kanadyjskiej bohemy. Vancouver to silny biznes i głośne i kolorowe downtown, które nie daje zapomnieć o połączeniach handlowych z Azją. I wreszcie spokojne i senne Calgary, brama do kanadyjskiego Dzikiego Zachodu, czyli Alberty.

Atrakcje przyrodnicze

Kanada to kraj skrajności, jeżeli chodzi o krajobraz i atrakcje przyrodnicze. Górzyste krajobrazy, ekspansywne lasy, pustynne bezdroża i również wybrzeża oceanów – każdy wypatrzy tam cos dla siebie. Najbardziej znaną przyrodniczą atrakcją Kanady jest z pewnością położony na pograniczu kanadyjsko-amerykańskim wodospad Niagara. Zwolennicy górskich krajobrazów w całości odnajdą się w położonym w zachodniej części kanady parku narodowym w Banff, słynącym z romantycznych górskich krajobrazów z potokami, jeziorami górskimi oraz trasami trekkingowymi na kształt z pocztówki. To znakomite miejsce, aby zaznajomić się z pięknem Gór Skalistych

Next Post

Leave a Reply

© 2020 Wyjątkowe noclegi

All rights reserved