Wyjątkowe noclegi

W POLSCE

Obowiązek posiadania eTA – Kanada

Jak najszybciej wyrobić eTA?

Teoretycznie, Kanada nie wymaga wiz od obywateli Rzeczypospolitej już od marca – 2008 r. Uchwałę o przyjeździe do kraju oraz długości pobytu podejmuje urzędnik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

Praktycznie, dostając się do Kanady powietrzną drogą winniśmy posiadać aktualną eTA, innymi słowy elektroniczną awizację podróży. To taki specyficzny wariant dowodu, który technicznie biorąc rzecz nie jest wizą, jakkolwiek pełni podobną funkcję.

Jak uzyskać wizę eTA Kanada?

Nic bardziej prostego! Wystarczające jest przejść na stronę portalu kanadyjskiej ambasady oraz uzupełnić słuszny wniosek. Rzecz jasna, jest on przystępny w dwóch językach – francuskim i angielskim, bo to właśnie one obowiązują na terenach Kanady. Później, wystarczy zapłacić stosunkowo niewielką opłatę, czyli siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W ciągu trzech dni, będzie podjęta decyzja, co do przyznania eTA. Ważna jest od razu oraz nie ma potrzeby drukowania jej.

Jeżeli jednak się zastanawiamy jak wykonać wniosek o eTA Kanada, najlepiej powierzyć będzie to zadanie ekspertom. Egzystują filie pośrednictwa wizowego, które zdołają wyręczyć nas w uzyskaniu pożądanych dokumentów. Jest to poprawne wyjście dla tych, którzy nie znają na tyle prawidłowo języka francuskiego czy też angielskiego, tak aby bez zarzutu kompletować żądany formularz. Wiele jednostek zastanawia się nad eTA Kanada, jak zrealizować wniosek, pomimo tego nie jest to uciążliwe zadanie, jeżeli zna się języki. Wniosek tworzy się internetowo, bez wychodzenia z domu. Jest to niezwykle użyteczne rozwiązanie. Kontakt z profesjonalistami wspomoże w rozjaśnieniu wszystkich niepewności oraz niedopowiedzeń.

Jak funkcjonuje eTA?

Elektroniczna awizacja jest ważna przez 5 lat od momentu przekazania ewentualnie do końca ważności paszportu, do którego jest przypisana.

Można przebywać z jej pomocą w celach krajoznawczych lub w tranzycie. Na owym modelu zezwolenia wolno spędzać czas w Kanadzie optymalnie sześć miesięcy. O ile potrzebujemy więcej czasu, to pożądane jest dodatkowe przyzwolenie od właściwych urzędników.

Wypada też zaznaczyć, iż przedostając się do Kanady drogą morską czy też lądową, eTA nie jest wymagana.

Zobacz też:

get canada visa

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Wyjątkowe noclegi

All rights reserved