Wyjątkowe noclegi

W POLSCE

Ludność Wietnamu – ciekawostki

Na liście państw, które wskazane jest odwiedzić w celach podróżnicznych znajduje się Wietnam. To kraj posiadający powyżej dziewięćdziesiąt milionów mieszkańców. Jest piętnastym państwem na Ziemii pod względem populacji. Wietnam jest państwem leżącym w południowo – wschodniej Azji. Sąsiaduje z Chinami, Laosem a także Kambodżą. Kraj ten jest niewiele większy od Polski.

Należałoby wiedzieć jakie ciekawostki kryje w sobie Wietnam. Jedna z nich to fakt, że znajduje się tu duża ilość motorów. Każda rodzina posiada ich po parę sztuk. W środku dnia w miastach jest bardzo spokojnie, dlatego że po obiedzie obywatele Wietnamu posiadają w obyczaju brać drzemkę.

Gdy wybierzemy się do Wietnamu, to nie bądźmy zaskoczeni, jak tubylcy będą nas wypytywać o wiek, stan cywilny i również obywatelstwo. Ponieważ są to rutynowe pytania zadawane obcokrajowcom. Turyści, jak i wszelcy pozostali mogą w wietnamskich restauracji napić się mrożonej herbaty serwowanej nieodpłatnie.

Do innych ciekawostek należy to, iż 3/4 Wietnamczyków posiada takie samo nazwisko, jakie jest również imieniem. Gdy patrzaliśmy na produkcje filmowe o Wietnamie nie uszło pewnie naszej uwadze to, iż jest tam sporo zwierząt. Towarzystwo dzikich zwierząt, to jeden z powodów, dla których turyści podróżują do tego azjatyckiego państwa. Zastać można tu bawoły, słonie, tygrysy, małpy, gnuśne, nosorożce, węże poza tym wiele innych gatunków.

Wietnam, to także miejsce słynące ze wspaniałych budowli i świątyń. To państwo dla nas egzotyczne i dlatego nie wiemy czego oczekiwać. Wcześniej, gdy myśleliśmy o tym kraju, to do głowy napływa nam jedno skojarzenie – wojna w Wietnamie. Obecnie już w ten sposób nie kojarzymy tego odległego od Polski państwa.

Ci którzy wcześniej podróżowali w to miejsce potwierdzają, że można się w nim zakochać. Po pierwsze jest to bardzo rozciągnięty kraj. Przestrzeń Wietnamu liczy przeszło 330 kilometrów kwadratowych. Kraj dzieli się na pięćdziesiąt osiem prowincji. Wietnam jest krajem w dużej mierze rolniczym. Praktykuje się tutaj nie tylko ryż, lecz również herbatę, tytoń, ananasy, i również kawę. Jest to drugi kraj na świecie zaraz po Brazylii pod względem uprawiania kawy.

Więcej informacji:
vietnam visa for us citizens .

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Wyjątkowe noclegi

All rights reserved