Wyjątkowe noclegi

W POLSCE

Twoje wakacje na Sri Lance


Sri Lanka stolica:

Sri Lanka to niewielkie państwo , które leży na niewielkiej wyspie Cejlon. Przynależy ona do Azji Wschodniej. Stolicą tego państwa jest Sri Dżajawardanapura Kotte. Liczebność mieszkańców powyższego miasta to 136 000. Leży ono na południowych przedmieściach zeszłej stolicy Kolombo.

Sri lanka atrakcje:

Ów kraj ma dużo do zaprezentowania podróżnikom. Niesamowite kurorty, wyborne pożywienie i co najważniejsze to bezmiar destynacji do oglądania. Jedną z atrakcji jest „Świątynia Zęba” w Kandy. Wielce tajemnicza budowla, jaką trzeba zwiedzać podczas zachodu słońca, wtedy gdy rdzenni ludzie, ubrani w białego koloru szaty pojawiają się z instrumentami perkusyjnymi, i uświetniają dzwiękami bębnów podczas gdy statua Buddy jest odsłaniany.

Następną atrakcją jest kopalnia szafirów. Na Sri lance jest dużo kopalni, albowiem krajowi tubylcy wypatrują szlachetnych kamieni, niebacząc na zagrożenie, czyhające na nich w każdym momencie. Radość dla wędrowców, którzy uwielbiają dreszczyk adrenaliny na skórze.
Kolejna atrakcja to „Safari w Yala National Park”. Która wyglądem zbliżona do Safari w Afryce. Mozliwe jest w tym miejscu dostrzec tutaj ptaki, słonie, krokodyle i inne roślinożerne. Jest tutaj pokusa dla osób, które uwielbiają podróże egzotyczne i zwierzęta.

Dla wielbicieli zwierząt wart uwagi do zobaczenia jest także „sierociniec dla słoni”. Podczas gdy sama nazwa wskazuje, trafiają tam słoniątka, które pozostały osierocone przez swoich rodziców w wyniku, na przykład polowania kłusowników lub słonie wzięte prosto z niewoli takiej jaka jest w cyrku. Jest tam kilkadziesiąt słoniowatych. Codziennie odbywają wędrówki poprzez okoliczne osady, Przebywają na wolności, i to pewnie robi najogromniejsze wrażenie.

Sri lanka szczepienia:

Aby odwiedzić Sri lankę, trzeba w pierwszej kolejności odbyć właściwe szczepienia takie jak:

– Japońskie zapalenie mózgu
– Dur brzuszny
– Wirusowe zapalenie wątroby A i B
– Odra/Tężec/Różyczka/Błonica/Nagminne zapalenie przyusznic
– Wścieklizna

Do tego wykonuje się również szczepienie przeciwko żółtej gorączce, jakkolwiek w tych stronach nie występuje ona, lecz wymagana jest w dokumentacji. Trzeba pamiętać także o w pełni wyposażonej apteczce, która jest potrzebna przy każdorazowym wyruszeniu za granicę.

Źródło:
Sri lanka visa

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Wyjątkowe noclegi

All rights reserved